Jdi na obsah Jdi na menu
 


První dojmy z Centrálního informačního systému - CIS

14. 12. 2013

Od Listopadu letošního roku je spuštěn Centrální informační systém, který výrazně zjednoduší a zefektivní evidenci členů ČSV a výměnu údajů mezi základními organizacemi, okresy a ústředím.

CIS běží v prostředí internetu, aby byl pro všechny uživatele dostupný kdekoliv a kdykoliv. Není nutnost mít v počítači nainstalovaný žádný speciální software. Základem je internetová databáze členské základny a jednotlivých organizací.

pscreen.jpg

 Jedna centrální databáze nahradí současné nejednotné způsoby evidence papírové, excelové, nebo v programu Evidence ZO. Velká část přeposílání informací poštou, nebo mejlem, například přidání nového člena bude nahrazena jednoduchým zadáním údajů do systému na úrovni ZO. Liší se přístup na různých úrovních svazu, uživatelé ze ZO budou mít k dispozici informace, funkce a tisky, které potřebují, stejně tak ZO a ústředí. Odpadne otrocké každoroční vyplňování nových vzorů formulářů, informace se do systému vloží jej jednou, potom už se jen zaznamenávají změny a počty včelstev. Systém tak bude stále aktuální. Mnoho tiskových sestav úplně odpadne a zbylé bude možné vytisknout na požadovaném formuláři z aktuálních informací, například vyplacené dotace, vyšetření měli, nebo seznam provedených aerosolování.

V prosinci začaly na včelařském učilišti v Nasavrkách probíhat první školení uživatelů. Školení se zúčastní jeden uživatel z každé organizace. Z proběhlých školení vzešlo několik námětů na zlepšení funkcí systému. Ty se postupně zapracovávají a systém se tak ještě vylepšuje.
Doporučujeme zástupcům základních organizací, aby se domluvili na společné cestě a co možná nejříve se na školení přihlásili. Přihlásit se je možné na stránkách svazu včelařů: http://www.vcelarstvi.cz/clanky-skoleni-obsluhy-centralniho-informacniho-systemu.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Školení CIS

(Karel Zelinka jednatel Z.O. Uh.Hrad., 12. 1. 2014 19:35)

Dobrý den
připravuji se na školení v CIS. Prosím další zájemce kteří cestu plánují . Je možné se spojit a uskutečnit cestu společně buď vlakem nebo osobním autem.
S pozdravem Karel Zelinka
tel :608416046