Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perla Zlínska - soutěž o nejlepší regionální potravinářské výrobky

15. 9. 2010

„Ve svých obchodech často nalezneme výrobky s označením Klasa, ale poznáte výrobky ze svého regionu? Uměli byste si je najít?

Agrární komora Zlínského kraje ve spolupráci se Zlínským kraje připravila soutěž o nejlepší regionální výrobky. Tyto výrobky vybírá hodnotitelská komise a nesou označení "Perla Zlínska". Jednotlivé oceněné výrobky, jejich výrobce a také i místa, kde si je můžete nakoupit naleznete na našich stránkách.  

 Naším cílem je dosáhnout toho, aby se produkty našich zemědělců a zpracovatelů co nejlépe prodávaly přímo v našem regionu, kde jsme bohužel prostřednictvím supermarketů zaplaveni množstvím dovážených potravin a přitom naši podnikatelé jsou schopni nabídnout zboží minimálně stejné kvality. Rádi bychom tímto způsobem přispěli k jejich zviditelnění.“

Tak zní úvod webových stránek Agrární komory Zlínského kraje www.perla-zlinska.cz.

OV jen dodává, že do soutěže byl zařazen také med. Vzorek (balení 1/2 kg) k vyhodnocení může dodat každý včelař Zlínského kraje. Označení medu „Perla Zlínska“ určitě usnadní prodej medu, bez dalšího dokazování jeho kvality.

Shromažďováním vzorků v našem okrese byl pověřen člen OV př. Zdeněk Mitáček (kontakty – viz personální obsazení OV). Je třeba sledovat termíny vyhlášené Agrární komorou, popř. si potřebné informace vyžádat právě u př. Mitáčka. Zájemcům o účast v dalších ročnících soutěže doporučuji se s předstihem domluvit s panem Mitáčkem. Ten termíny sleduje a včas Vás vyzve k dodání vzorků.

Každoroční vyhodnocení výrobků najdete na webové stránce Agrární komory.

Odkazy:

www.perla-zlinska.cz

www.perla-zlinska.cz/clanky/rok-2010/perla-zlinska---produkty-z-medu

www.agrocr.cz

www.apic-ak.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář