Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrh na doplnění funkcí CISu

2. 2. 2014

Podali jsme návrh na doplnění funkcí CISu:

  1. V okně „Nastavení ZO“ doplnit relaci na přidružené obce. Bez tohoto prvku nebude možné určit stávající požadavek přiřazení stanoviště k v Na území ZO. Uvedu příklad. Obec Zlechov je na soumezí katastru ZO Uherské Hradiště a ZO Buchlovice. Někteří včelaři ze Zlechova jsou registrováni v Uher. Hradišti, jiní v Buchlovicích. Pokud nebude oficiálně přiřazena obec k jedné ZO, nebude možné ani naplňovat Směrnici o registraci včelstev. Druhým důvodem je to, že rozloha okresů je velká, čili jednatel OO nezná přesnou polohu všech obcí.
  2. U počtu včelstev na stanovišti uvést prvek pro zápis roztočů z vyšetřeného vzorku. V rámci prevence zdravotního stavu zjišťujeme stav zamoření. (Tato informace by mohla být užitečná v rámci celé ČR). Pro OO je to i jakési vodítko o správnosti aplikace léků v jednotlivých ZO, nebo neočistěných podložek (zpravidla u začátečníků), atd. Čili je to jakési zrcadlo zdravotního stavu včelstev, a myslíme si, že jeho sledování se stává prioritou. Oslabená včelstva varroázou nejvíce podléhají moru. My jsme přesvědčeni, že není náhodou, že v okrese nemáme mor. Před 5ti lety se nám sice objevil, ale mor jednoho včelstva byl v počátku zlikvidován. Na základě rozboru jsme prostřednictvím KVS  pokutovali 6 včelařů, kteří nám opakovaně neodevzdali vzorky.
  3. Při doplňování dat jsem  dobře neodhadl adresu pod rámečkem „Důvěrník stanoviště“. Předpokládal jsem, že se jedná o adresu důvěrníka. V okně „Detail stanoviště“ se adresa přiřazuje k stanovišti.  K jednoznačnosti datového prvku by bylo asi vhodné doplnit v okně Detail stanoviště „Adresa stanoviště“.

Pokud máte k systému jakékoliv věcné připomínky nebo návrhy na vylepšení, napište nám, nebo na e-mailov adresy pana Lněničky, Krejčího nebo Formana.


František Nešpor
jednatel OO ČSV,o.s Uherské Hradiště
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář