Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krádeže včel

13. 7. 2013

S jarem opět začali útočit zloději, kteří kradou včelstva. Nemusíme popisovat jaká je to pro včelaře rána, obzvlášť před sezónou. Chceme na to včelaře hlavně upozornit, víme o krádežích v Bánově a v Hradčovicích. Žádáme všechny poctivé včelaře, aby byli všímaví vůči svému okolí a na podezřelé „přírustky“ upozornili příslušné ZO, nebo OO.
Jak v případě krádeže správně postupovat:
Včelař, kterému se taková nepříjemná záležitost stane, měl by to neprodleně ohlásit policii a funkcionářům ZO. Vhodné je také pořídit fotografickou dokumentaci. Pokud je předpoklad výše škody vyšší jak 20 000 Kč nahlásit toto následující pracovní den telefonicky sekretariátu RV ČSV a OV ČSV, následně pak doporučeným dopisem. Viz. Statut svépomocného fondu ČSV §5.
Nepříjemné situaci s krádeží včelstev lze alespoň částečně předcházet některým z těchto zabezpečení: oplocení, přišroubování dna k podstavci, sešroubování úlů k sobě - takto nejdou odnést bez těžké manipulační techniky, přestěhování na místo s dohledem, fotopast, použitím cejchů. K posledně uvedenému zabezpečení je možnost registrace cejchu, více tady:
Cejchy , Seznam registrovaných cejchů , Výroba cejchů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář